Úvod

Stáhnout vCard

Jiří Veselý

Jiří Veselý

10 nejhezčích vánočních songů

18.12.2013, od admin, kategorie Blog, DJ

Vánoce jsou časem, kdy většina z nás dává průchod pozitivním emocím, teda pokud se zrovna v obchoďáku neporvete o poslední kus vyhlédnutého zboží v regálu, nenaštvete na partnerku, že vám pod stromek každý rok rve to samé (trenýrky a voňavku), i když vy samozřejmě toužíte po něčem jiném (novém autorádiu) nebo dokonce nové partnerce. Každopádně tento čas je a měl by být časem usmíření, klidu a pohody. Jak se ostatně zpívá i v leckteré vánoční písničce. Připravil jsem si pro vás tedy hitparádu těch, které jsou pro mě osobně těmi nejvánočnějšími.

10. Johnny Mathis & Billy Joel – The Christmas Song: Trochu sentimentu nikdy nemůže uškodit a já se touto písničkou vždycky rád nechám dojmout.

9. Karel Goot – Sním O Vánocích: Božský Karel je v této písničce skutečně božský i se všemi sboristkami, které ho báječně doplňují. Samozřejmě ve vší slušnosti a počestnosti.


8. Iveta Bartošová – Tři Oříšky: Každoroční připomínka toho, že láska je tak trochu o zázraku, třeba díky třem kouzelným oříškům, je jedna z nejpůsobivějších iluzí na světě.

7. Kellly Clarkson – Run Run Rudoplh: Energická blondýnka Kelly Clarkson na svém speciálním vánočním albu jede jako pila, a tenhle vál prostě nemá chybu. Třeba přijde k duhu i hospodyňkám, které se ohánějí kolem plotny 🙂

6. Glee – Eve With You: O vánočním předvečeru kapela Glee hraje a zpívá tak, že to jednoho chytne za srdce.

5. Hana Zagorová – Zima, Zima, Zima: Hanka Zagorová je pro zimní písničky jako stvořená a tahle je obzvlášť povedená. Mám chuť se s Hankou rozplývat a vzdychat nad každou vločkou. Když si ale vybavím zvuk hrabla, euforie mě rychle přechází. 🙂

4. Wham! – Last Christmas: Je těžké pro mě odhadnout, v čem tkví kouzlo tohoto typicky vánočního songu, a to už jsem s ním pravda hezkých pár vánočních svátků prožil. Možná je to charismatický George Michael, který mu dodává šmrnc a dost možná je to poctivý videoklip k němu.

3. IMT Smile – Najkrajšie Vianoce: Nejkrásnější Vánoce jaké tady byly, zpívá se v tomto songu, od slovenských IMT Smile. Tklivý text, který báječně dokresluje nejpohodovější čas roku.

2. Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You: Všechno, co chci na Vánoce, jsi TY!

1. Band Aid – Do They Know It’s Christmas: Nevím, jestli tahle písnička dostane právě vás, ale mě dostala už dávno! Podle mě jednoznačně nejhezčí vánoční písnička plná nejlepších hlasů planety. Však taky měla pomoci zbídačené Africe. Za pouhý rok se tohoto singlu prodaly 3 miliony kusů. Zpívá Bob Geldof, Sting, Paul McCartney, Boy George, George Michael a další slavní.

 

Tolik mnou doporučovaná Christmas TOP TEN. Pokud vám právě tyto písničky zvedají náladu, dělají radost, dojímají vás k slzám, máte po nich chuť létat, rozplývat se, nebo se u jejich poslechu jen usmíváte, pak jsem šťastný spolu s vámi, že zase po roce jsou tady Vánoce. 🙂

Komentáře uzavřeny

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress