Úvod

Stáhnout vCard

Jiří Veselý

Jiří Veselý

Mediální výchova pro školy

15.1.2014, od admin, kategorie Mediální školení

Mediální výchovaJak už nejspíš víte, své zkušenosti z médií se snažím předávat těm, kteří je chtějí nebo potřebují. Ve většině případů to jsou majitelé firem, jejich marketingoví pracovníci, PR specialisté nebo tiskoví mluvčí. Ale o médiích by měly vědět i děti.

Média, ať se nám to líbí nebo ne, stále velmi ovlivňují veřejné mínění a jsou nedílnou součástí dnešní moderní společnosti. Proto si myslím, že školáci by měli mít představu o tom, jak média fungují. Vím, že na mnohých školách média probírají třeba v rámci Občanské výchovy a vím, že spoustu dětí média baví. Na mnoha školách mají vlastní školní časopis, zkouší natáčet reportáže a někde mají dokonce své rádio. A mnoho z nich už možná v útlém věku uvažuje o budoucí kariéře televizního reportéra, moderátora atd. Proto jsem se rozhodl o médiích vyprávět nejen firmám, ale pro školy jsem si vymyslel speciální přednášku s názvem „Média a my“. Mým cílem je přiblížit dětem média tak, jak opravdu fungují a učitelům nabídnout způsob, jak svým žákům výuku zpestřit.

Přednáška „Média a my“ je zhruba dvouhodinový blok, ve kterém se děti dozví spoustu zajímavých informací ze světa médií. Nechybí v ní údaje z historie nebo rozdíly mezi jednotlivými médii. Děti se dozví, jak se dělá zpravodajství, jaký je rozdíl mezi redaktorem nebo reportérem nebo jak se točí televizní reportáž.

A protože vím, že děti je potřeba zabavit, snažím se děti do přednášky zapojit a součástí je také několik her, v nichž si mohou děti vyzkoušet, jaké to je napsat zprávu nebo mluvit na kameru.

V neposlední řadě se ve své přednášce věnuji také novým sociálním médiím, zejména facebooku, bez něhož si spousta nejen dětí, ale i dospělých nedovede představit svůj život. Vím, že Internet je dobrý sluha, ale zlý pán, proto se na své přednášce snažím dětem vysvětlit, že ne vše, co se na internetu píše, musí být zákonitě pravda a ne všichni, s nimiž přijdou v online světě do styku, to s nimi myslí dobře.

Má přednáška tak plní nejen informační funkci, ale také preventivně výchovnou a budu velmi rád, pokud mi dáte příležitost, abych svět médií, tak říkajíc z druhé strany, přijel představit i do vaší školy.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, zavolejte mi nebo napište email nebo využijte níže uvedený formulář a já se vám co nejdříve ozvu.

Chcete více informací ze světa médií? Pak se přihlašte k odběru newsletterů.

FOTO: Barbora Klečková

Chcete se na něco zeptat?

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Komentáře uzavřeny

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress