Úvod

Stáhnout vCard

Jiří Veselý

Jiří Veselý

Ozvučení venkovní svatby

31.7.2014, od admin, kategorie DJ

Letní sezóna je v plném proudu, a tak je v celku logické, že nejeden svatební Dj teď neví kam dřív skočit. Znám to dobře, sice je to jen několik měsíců v roce, ale ty stojí opravdu za to. Je to, jako byste prožívali nonstop party. A k tomu jsou požadavky budoucích novomanželů hodně rozmanité. Jedním z těch, ze kterého se v posledních letech stal docela fenomén, patří pořádání venkovní svatby. Nároky na ozvučení svatebního obřadu nebo samotné party, jsou tak o poznání vyšší.

Má to své výhody i nevýhody a těžko posoudit, čeho je více. Každopádně větru dešti nikdo z nás neporučí, a tak je jistě vhodné přistupovat ke svatbě venku maximálně zodpovědně. V první řadě je nutné popřemýšlet nad alternativou, co kdyby počasí v den D opravdu nevyšlo. Za tím účelem se zdaleka nejvhodnější jeví zajištění náhradního prostoru pro obřad i následnou svatební hostinu, pokud obojí hodláte mít venku. Sto svateb venku může vyjít a co kdyby ta stoprvní byla ta vaše? Jistě byste nechtěli, aby všichni zúčastnění trpěli na dešti, a to už pomíjím, že vy, jako pár číslo jedna, byste na fotkách jistě nevypadali k světu, ale spíše jako zmoklé slepice.

Ozvučení venkovní svatby kvalitní technikou

Je tady ale i důležitá věc, na kterou je třeba myslet, a tou je technika pro ozvučení svatebního obřadu či svatební veselice. Neznám žádnou, která by snesla vlhkost. Nejde jen o to, že by se mohla znehodnotit, ale také o fakt, že by někdo snadno mohl ve vlhkém prostředí přijít k úrazu elektrickým proudem a o takový zážitek na své svatbě jistě nikdo nestojí.

Asi nejvhodnější alternativou je party stan na svatbu, jistě najdete firmu, která vám jej ochotně zajistí. Většina z těchto přístřešků je snadno rozložitelných i složitelných a nabízí spoustu variant, jak případně nepříznivé počasí zvládnout se ctí tak, aby všichni na vaší veselce byli spokojeni.

Ozvučení venkovní svatby klade velký důraz i na samotnou techniku. Zatímco ve vnitřních prostorech svatební Dj vyjde se dvěma malými bedýnkami, jak já říkám, na muřích nožkách, to jsou takové ty malé na stojanech, ve venkovním prostranství je tento aparát nedostačující. To samé platí i pro následnou veselku. Každý dobrý Dj na svatbu ví, jakou technikou ten který prostor ozvučit tak, aby hudba hrála přijatelně pro všechny generace.

Jako moderátor a Dj s letitou praxí mám za sebou již mnoho open air akcí pod širým nebem a pokud je něco, z čeho jsem se opravdu poučil, pak to je nepodceňování venkovního prostoru. I když se vám třeba bude zdát aparát zbytečně velký, jistě nebude od věci a důvěřujte tomu, kdo s ním má zkušenost. Venkovní prostranství vyžaduje křišťálové výšky, vyrovnané středy a hutné basy, což dokáže zajistit jen profesionální aparatura, která je pro tyto účely stavěná.

Prostor pro svatebního DJ na venkovní svatbě

Samozřejmě, že nároky na prostor takové audio sestavy jsou o poznání větší, než malé aparatury, kterou například svatební Dj využije v malém salónku. Ať tak či tak, vždy je s tím dobré počítat, stejně jako s možností případně dálkového napájení proudem a zejména zajištěním patřičné výbavy, jako je například stůl odpovídajících rozměrů pro Dje na vaší svatbě venku. Tak hodně štěstí, ať se se vám nejen svatební, ale i jakýkoliv jiný večírek pod širým nebem opravdu vydaří! 🙂

Komentáře uzavřeny

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress