Úvod

Stáhnout vCard

Jiří Veselý

Jiří Veselý

Vypouštění balónků Ježíškovi 2013 se údajně nekoná

12.11.2013, od admin, kategorie Blog, Moderování

balonky karloviceBohužel jsem si na stránkách ceskyjezisek.cz přečetl nepříjemnou zprávu, která nepotěší příznivce každoročního vypouštění balónků Ježíškovi. Naneštěstí se podle údajů na webu organizátorům nepovedlo sehnat dostatek financí k zajištění akce. 

Hromadné vypouštění balónků Ježíškovi se v několika předchozích letech účastnila řada menších či větších měst a nejen u dětí, ale i u dospělých se akce těšila velkému zájmu. Třeba v roce 2008 v jeden okamžik k nebi vzlétlo více než 100 000 balónků s přáním pro Ježíška. Už teď je tedy jasné, že se letos, podle všeho, tento rekord nepovede překonat. Což mě samotného velmi mrzí, protože loni jeden balónek s mým přáním mířil ke hvězdám z bíloveckého náměstí.

Letošnímu hromadnému vypouštění balónků udělal přítrž nepříliš dobrý rok 2013. Přesto nebo právě proto, bychom se neměli jen tak vzdávat a měli bychom Ježíškovi poslat svá přání i krizi a nepříliš šťastné 13 navzdory. Co vy na to?

Já budu šťastný, pokud se niť této výjimečné tradice nepřetrhne alespoň na regionální úrovni.  A budu rád, pokud alespoň některé děti a vlastně i dospělí dostanou příležitost si ten svůj balónek s přáním vypustit.

Pokud tedy chystáte obdobnou akci na lokální úrovni, napište mi a udělám maximum, abychom společně (tedy alespoň částečně) tuto tradici udrželi. Všem, kteří nějakou podobnou předvánoční akci chystají, nabízím slevu na moderování, ozvučení a dopravu po Moravskoslezském kraji zdarma. A mile rád vám také pomohu s propagací a organizací celé akce.

Na fotce mé kamarádky Veroniky Sztyperové vidíte, jak vypadalo loňské vypouštění balónků v Karlovicích na Bruntálsku.

2 komentáře

 1. Mirka Adamová |

  Ahoj,

  stejně jako Tobě, i mě je líto, že balonky nebudou. Naše malá málotřídní škola v Dešné
  na Jindřichohradecku je vypouštěla několikrát, vždy jsme akci spojili s vylosování několika dětských účastníků, kteří dostali drobné dárečky.
  Za podpory obecního úřadu v Dešné /zajistí plyn a balonky/, tuto akci uspořádáme i letos
  13.12.. Moc se těšíme na příští rok, že snad situace bude lepší a pokusíme se všichni společně o rekord.

  Mirka

  • Jirka Veselý |

   Milá Mirko,
   rád a se zájmem jsem si přečetl, že u vás v Dešné jste si s odesíláním přáníček Ježískovi letos poradili po svém:)
   Je nešikovné a hloupé, když se jakákoliv z tradic, které se, pravda, nikdy nezavádějí jednoduše, v tom nejlepším utne.
   Budiž vám v Dešné odměnou za vaši akčnost a vytrvalost spousta rozjasněných dětí, pro které by měl být čas Adventu a Vánoc vždy něčím, na co budou, stejně jako my, dávno dospělí, do konce svého života rádi vzpomínat.
   S přáním krásných a klidných Vánoc 2013
   Jirka Veselý

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress